Na jednej z dzikich plaż…

Legzira – niekwestionowana perełka wśród dziewiczych plaż! Cisza i pustka otacza ciągnące się kilometrami wybrzeże, a brak wytyczonych tras pozwala cieszyć się każdym zakątkiem tego miejsca. Wzburzony ocean stale podmywa skalne formacje u podnóża gór Antyatlasu, zmieniając krajobraz tego magicznego miejsca. Strome, skalne łuki wychodzą z klifowego wybrzeża, przecinają plaże i wrzynają się w Atlantyk tworząc niepowtarzalny klimat.

Wyjątkowość tego skrawka ziemi polega na jego niedostępności, gdyż dojście do plaży jest możliwe tylko w czasie odpływu i przy spokojnym oceanie. Zatem o tym, czy możemy przemierzyć te pełne uroku bezdroża decyduje jedynie natura.

Legzira położona jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Maroka, pomiędzy Mirleft i Sidi Ifni. Jest  mekką dla outsiderów, rajem dla paralotniarzy,  królestwem dla wielbicieli spokoju i dzikiej przygody. Nie znajdziemy tam tłumu turystów, komercji i wszędobylskich handlarzy pamiątkami.

Aby zobaczyć to miejsce takim, jakim je opisuje,  należy się spieszyć. W pobliżu trwa budowa ekskluzywnego hotelu, który z pewnością zmieni klimat tego niczym nieskrępowanego skrawka świata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s