Chcesz dużo podróżować, ale…”nie wychodzi”? Dowiedź się dlaczego.

„Ty ciągle gdzieś jeździsz! Ja też tak chcę, ale…” Chcesz dużo podróżować, ale…”nie wychodzi”? Oto kilka powodów, które uważam, że są u wielu osób przeszkodami, aby ruszyć w drogę. Sprawdź! Może któraś z nich dotyczy również Ciebie?

  • Lenistwo, które powoduje, że mało kto decyduje się na wyjazd 300km. od domu w piątek wieczorem i powrót w poniedziałek rano (prawie) prosto do pracy.
  • Brak spontaniczności – gdy pojawia się okazja po prostu trzeba się szybko zdecydować i jechać! 🙂
  • Tylko teoretyczne stwierdzenie, że chce się podróżować. W momencie gdzie trzeba ustalić szczegóły (np. umówionego wcześniej ze znajomymi wyjazdu) wymyślamy powody, które usprawiedliwiają pozostanie w domu. Jeśli chcesz – zawsze znajdziesz sposób by się zorganizować lub wymówkę, bo wygoda wygrała z przygodą.
  • Brak planowania długo i krótkoterminowego podróży– jeżeli nie mamy planów i podróżniczych celów to zamiast dążyć do ich realizacji wiecznie zastanawiamy się gdzie by tu pojechać. Zamiast myśleć – planuj, a potem rób wszystko by to zrealizować!
  • Chęć wygody, która sprawia, że z niskobudżetowego wyjazdu robi się wysokobudżetowy tylko dlatego, że nie potrafimy na jedną noc zrezygnować z wygodnej sypialni i łazienki. Tym sposobem budżet na kolejny wyjazd jest skonsumowany podczas jednej podróży.
  • Podróże teoretyczne – czyli wieczne stwierdzenie, że „pojedziemy”, ale gdy dochodzi do momentu realizacji planu nagle okazuje się, że „coś nam wypadło”.
  • Brak odwagi. Czasami może nam być trudno znaleźć kompana na wyprawę więc… rezygnujemy. Rada do której długo dorastałam? Zamiast szukać na siłę kompana warto znaleźć w sobie odwagę by ruszyć samemu!
  • Niektórzy ciągle mówią, że chcą zwiedzać świat, ale… w rzeczywistości nie są na to gotowi. Nie są gotowi by zająć się organizacją, kupić bilety, zaangażować, zaplanować i przede wszystkim zrealizować pomysł pomimo pojawiających się czasami przeciwności losu. Nie są gotowi by rozpakowując jedną walizkę, pakować drugą!

Myślisz, że odwiedzenie 7 krajów w 7 miesięcy i podróż w (prawie) każdy weekend nie wymaga wielu wyrzeczeń? WYMAGA! Pytanie czy faktycznie jesteś w stanie spędzać liczne godziny w podróży, być gościem w domu i czy daje Ci to radość? Mi daje i dlatego „ciągle gdzieś jadę” i ciągle jestem „po urlopie i przed urlopem”. 🙂

Kocham być w podróży. Uwielbiam poznawać nowe miejsca, ale cały czas wyznaję też zasadę – nie ważne ile – ważne jak! Każdy ma swój styl i ważne by podróże, które odbywamy dawały nam osobistą frajdę.

Tym, którzy po prostu chcą podróżować więcej – dedykuję ten artykuł i poniższy cytat oraz życzę niezapomnianych wypraw! Nieważne gdzie i nie ważne jak daleko.

„Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś.

Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań.

Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.”

– Mark Twain

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s