„Ty możesz tak podróżować, bo… nie masz dzieci!”

Tak, nadszedł ten dzień kiedy postanowiłam przerzucić na wirtualna kartkę  moje przemyślenia dotyczące stwierdzenie „TY MOŻESZ TAK PODRÓŻOWAĆ, BO NIE MASZ DZIECI”.

Drogie Mamy, drodzy Ojcowie

Z perspektywy osoby, która jeszcze nie ma dzieci mogę potwierdzić, że faktycznie jest pewnie łatwiej. Łatwiej zaplanować urlop, spontanicznie zapakować plecak i pojechać gdzie Cię nogi poniosą. Nie trzeba myśleć o ubranku, wózku, jedzeniu i piciu dla pociechy. Nie szukam, nie planuje, nie rezerwuje nic wcześniej – po prostu robię, na co masz w danym momencie ochotę (wiele osób, które nie mają dzieci i tak tego nie robią i nie mają takiego podejścia wiec więc nie do końca jestem pewna czy to kwestia posiadania dzieci;)).

Wielokrotnie słyszałam opinie „Tobie jest łatwiej, bo nie masz dzieci”, „z dziećmi tak się już nie da”, „Jak będziesz miała dzieci to zrozumiesz”. Może warto sobie zadać pytanie, czy jak nie mieliście dzieci to faktycznie było tak łatwo i byliście tacy spontaniczni w pomysłach i wyjazdach…?

Ciężko jest mi znaleźć racjonalne argumenty mówiące o tym jak to będzie w moim przypadku, ale…posłużę się przykładami osób, które mają dzieci i zwiedzają z nimi świat! Osoby, którym dzieci otworzyły drzwi na świat, a nie je zamknęły.

Osiem stóp – Osiem stóp to blogująca rodzina podróżników

http://osiemstop.pl/

Podróżująca rodzina, która wraz z małymi córeczkami zdecydowali się żyć życiem, o którym zawsze marzyli.

http://thefamilywithoutborders.com/pl/

Podóżniccy – kiedyś we dwójkę, potem we trójkę, a teraz we czwórkę eksplorują świat

http://podrozniccy.com/pl/home

Samotna mama w podróży z trzyletnia Gajką!

http://www.vanillaisland.pl/2015/10/samotna-mama-w-podrozy/

Tata, mama i dwójka dzieci – i tak sobie podróżowali przez ROK!

http://www.lopacinskichswiat.pl/

Dziecko to słaba wymówka by zostać w domu. 🙂 Poza tym wcale nie trzeba ruszać na koniec kuli ziemskiej. Mikrowyprawy to też świetny pomysł na spędzanie czasu na łonie natury.

Droga Mamo. Drogi Tato

Pewnie nie jedno z Was powie teraz „ale”… Nie ma żadnego „ale”. Często rodzice szukają  powodów, a nie możliwości. Co to za problem zapakować jedną walizkę więcej? Skoro inni mogą- możesz i Ty:) Pytanie czy masz do tego motywację? A może po prostu nie masz odwagi, chęci i potrzeby  by ruszyć ze swoim dzieckiem i trzeba znaleść jakiś powód? A może po prostu nie chcesz ruszyć w świat i podróżować? Przecież nie jest to jedyny sposób na życie. Nie chodzi o prześciganie się w ilości podróży. Ważne, aby to co robimy sprawiało nam przyjemność – z dziećmi lub bez. „Jeśli chcesz – znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz – znajdziesz powód.”

Droga Mamo – czytelniczko. Drogi Tato – czytelniku.

Jeżeli jeszcze raz będziesz chciał/a powiedzieć „… ale Ty nie masz dzieci” zastanów się kilka razy czy oby na pewno to przemyślałeś. Nie musimy się porównywać. 🙂 Cieszę się, że są piękne przykłady ludzi, którzy mają dzieciaki, eksplorują świat i pokazują go swoim pociechom.

Drogi Podróżniku bez dziecka! Jeżeli następnym razem usłyszysz od swoich znajomych, współpracowników, kolegów, przyjaciół, rodziny informację o tym, że „z dziećmi się nie da” – to podeślij mu ten artykuł 😉

Do zobaczenia na szlaku!

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s