Hello! MIŁO CIĘ WIDZIEĆ:)

Dla tych, którzy chcą coś wiedzieć na temat dziewczyny, która utworzyła GOWOgrafię 🙂

Jadłam mrówki, kurze nóżki i skorpiony, eksplorowałam dżunglę w kaloszach, obściskiwałam się z czarownicami, skręcałam kubańskie cygaro,  zbierałam herbatę na Cejlonie, włóczyłam się z mnichami oraz …

Nazywam się Ania GOWOrowska i to właśnie od nazwiska, zamiłowania do poznawania świata, chęci zainspirowania do „podróży z misją” powstał blog GOWOgrafia.

Staram się patrzeć na świat pozytywnie i zachęcać do tego innych, lubię gadać z nieznajomymi, bywam niepoprawną optymistką, bałaganiarą, spontaniczną wizjonerką i szaloną pasjonatką niczym latający holender

i mam bzika na punkcie podróżowania ze słuchawką telefonu stacjonarnego!

Dlaczego…? Zapraszam do poznania historii słuchawki.

Budowałam też szkołę w Ghanie i po powrocie utwierdziłam się w przekonaniu, że to kocham podróże i że chcę inspirować innych do podróżowania oraz świadomego pomagania tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Podróżowanie daje mi szansę spojrzenia na rzeczywistość z różnych perspektyw, poszerzenia horyzontów, poznawania inspirujących ludzi oraz odmiennej kultury co jest fascynujące i uzależniające zarazem.

Mój ulubiony cytat:

„Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj”

Mark Twain

i ten też bardzo lubię!

„Przeciętny człowiek nie jest specjalnie ciekaw świata. Ot, żyje, musi jakoś się z tym faktem uporać, im będzie go to kosztowało mniej wysiłku- tym lepiej. A przecież poznawanie świata zakłada wysiłek, i to wielki, pochłaniający człowieka. Większość ludzi raczej rozwija w sobie zdolności przeciwne, zdolność, aby patrząc- nie widzieć, aby słuchając- nie słyszeć.”

Ryszard Kapuściński